Čištění mechu ze střech

Trápí vás mech nebo lišejník na střeše? Zjistěte, co tento problém způsobuje a jak se ho účinně zbavit. 


Co může mech na střechách způsobit

Pokud na střeše objevíte mech, je vhodné co nejdříve přistoupit k jeho kompletnímu odstranění. Mech sám o sobě totiž zadržuje vlhkost, která by mohla nevratně poškodit vaši střešní krytinu. Kromě toho může ucpat podokapní žlaby a svody, čímž může způsobit například zatékání vody do podkroví. 

Při dešti může mech ze střechy padat a způsobovat také znečištění okolí domu. A kromě toho samozřejmě střecha pokrytá mechem na první pohled nevypadá vůbec hezky.

  

Proč mech na střeše vzniká

Mech se na střeše nejčastěji objevuje v místech, která jsou natočena k severu a která jsou zároveň ve stínu. Přece jen má rád vlhko a prach, a proto se mu právě v takových místech daří nejlépe. 

Obecně se s ním můžete setkat na prakticky všech druzích střešních krytin. Nejčastěji ale pokrývá staré pálené tašky a krytiny s příměsí cementu. Naopak nejméně se s mechem setkáte na glazovaných či engobovaných pálených taškách. Právě z nich totiž voda dobře stéká dolů a případné nečistoty se na krytině tolik neusazují.

Čištění a odstranění mechu ze střechy


Jak odstranit mech ze střechy

Pokud vás tato problematika trápí, pravděpodobně se zajímáte o to, jak zlikvidovat mech na střeše. Ze všeho nejdříve je vhodné přistoupit k jeho mechanickému odstranění pomocí vysokotlakého čističe a nejrůznějších kartáčů. Samotné mechanické čištění střechy ale nestačí, jelikož tímto způsobem důkladně neodstraníte kořínky mechu. Z toho důvodu začne mech na střeše brzy růst znovu.

Proto je třeba následně přistoupit k chemickému čištění. V rámci toho použijte speciální odstraňovač řas, mechů a lišejníků Weber, který odstraní veškeré zbytky mikroorganismů. 

Dále je vhodné ošetřit střešní krytinu ochranným nátěrem, který zabrání dalšímu růstu řas, mechů, lišejníků a plísní na vaší střeše. Ochranný nátěr AlgaClean Roof je zcela transparentní a zároveň má fotokatalytickou samočistící funkci.


Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!