Antibakteriální nátěry

Antibakteriální fasádní nátěry – efektivní ochrana proti mikroorganismům


Fasáda je první obranná linie každé budovy proti nepříznivým vlivům počasí a jiným vnějším vlivům. Bohužel, také slouží jako útočiště pro mikroorganismy, jako jsou řasy, plísně a bakterie. Tyto mikroorganismy mohou mít negativní dopad na zdraví obyvatel budovy a také na její vzhled. Proto je stále důležitější ochrana fasády antibakteriálními nátěry.

Veškeré námi aplikované nátěry, které používáme k čištění a ochraně fasády před mikroorganismy, mají dlouhodobý antibakteriální účinek.

Podle stavu současné fasády se můžete rozhodnout, jestli chcete zachovat stávající barevnost vaší fasády, nebo použít probarvený nátěr (fasádní barvu). Před aplikací jakékoliv z technologií je potřeba fasádu důkladně vyčistit od stávajícího biofilmu a nečistot.


  

V případě, že je stav vaší fasády dobrý a nevykazuje žádné vady (např. praskliny), používáme unikátní fotoaktivní nátěrový systém AlgaClean, který je transparentní a tím pádem esteticky povrch nijak nemění. 

Na jeho funkčnost proti působení řas a plísní poskytujeme záruku až 10 let

Tento typ nátěru působí nejen jako pasivní hydrofobní ochrana, ale také jako aktivní štít, který pracuje na základě fotokatalýzy. Aplikuje se válečkem pomocí horolezecké technicky, vysokozdvižné plošiny nebo lešení.


Na fasády, které postupem času a vlivem svého okolí ztratily barevnost a pigmentaci, nebo jsou nějak mechanicky poškozeny, používáme probarvené nátěry s antibakteriální a elastickou funkcí od firmy Weber, které delší dobu spolehlivě chrání fasádu před mikroorganismy a prasklinami.

Probarvené nátěry aplikujeme válečkem a výhradně za použití lešení, z důvodu zachování kvality a sjednocení nátěru.

Antibakteriální nátěry


Výhody antibakteriálních nátěrů

Velkým pozitivem použití antibakteriálních nátěrů je snížení nákladů na údržbu fasády. Běžné fasádní nátěry vyžadují pravidelnou údržbu, čištění a nátěry na ochranu proti vodě, UV záření a dalším vnějším vlivům. Antibakteriální nátěry mají delší odolnost a vyžadují menší frekvenci údržby, což znamená méně práce a méně nákladů.

Obecně platí, že je fasádu nutné pravidelně udržovat. Námi nabízené technologie interval údržby prodlužují v řádu několika let.

V rámci všech námi nabízených služeb poskytujeme konzultaci a posouzení technického stavu fasády zdarma. Neváhejte nás kontaktovat.

Pro ochranu před graffiti doporučujeme antigraffiti nátěry.Konzultaci stavu fasády nabízíme zdarma

Máte zájem o antibakteriální nátěr fasády? Využijte naši bezplatnou nezávaznou konzultaci. Navštívíme vás, prohlédneme si aktuální stav fasády a nabídneme vám individuální možnosti technického řešení. Kolik stojí antibakteriální nátěr na fasádu?

Hledáte ceník antibakteriálního nátěru? Pro konkrétní cenovou nabídku se na nás neváhejte kdykoliv nezávazně obrátit. Každou zakázku totiž naceňujeme individuálně dle velikosti plochy, aktuální úrovně znečištění a technického stavu fasády.


Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!