Čištění a ochrana fasády

Zajímáte se o čištění fasád od řas? Přečtěte si, z jakého důvodu řasy na fasádě vznikají a jak postupujeme při jejich odstraňování. 


Proč na fasádě vznikají řasy a plísně?

V posledních 20 letech se mnoho domů revitalizovalo a zateplovalo. Díky tomu přibývá objektů, u kterých je povrch fasády zasažen růstem mikroorganismů, především řas a plísní. 

A proč dochází k masivnímu zařasení fasády? Důvodů může existovat hned několik. Vliv na to má například okolní biopásmo, intenzita slunečního záření, nekvalitně provedené klempířské a zámečnické prvky na fasádě nebo třeba nekvalitní omítky a chladný povrch zateplené fasády. 


Na zateplené fasády působí řasy a plísně zejména odpadními látkami, které vznikají při metabolické přeměně a slouží jako živiny pro další mikroorganismy. Docházet však může také k nežádoucímu vrůstání řas a plísní do pórů a materiálů. Tímto způsobem může postupem času docházet k degradaci povrchové vrstvy. 

 Jak postupujeme při čištění fasády?

Fasádu je nejprve třeba zbavit veškerých nečistot, mikroorganismů, plísní a řas. K docílení 100% výsledku používáme čistící produkty firmy Weber, které aplikujeme na celou ošetřovanou plochu. Necháme je působit a následně vše omyjeme tlakovou vodou. 

Výsledkem takového mytí je čistá fasáda připravená na aplikaci ochranných transparentních (případně probarvených) fotokatalytických nátěrůKonzultaci stavu fasády nabízíme zdarma

Máte zájem o čištění fasády od řas a plísní a její ochranu? Využijte naši bezplatnou nezávaznou konzultaci. Navštívíme vás, prohlédneme si aktuální stav fasády a nabídneme vám individuální možnosti technického řešení. Kolik to stojí?

Hledáte ceník čištění fasády? Pro konkrétní cenovou nabídku se na nás neváhejte kdykoliv nezávazně obrátit. Každou zakázku totiž naceňujeme individuálně dle velikosti plochy, aktuální úrovně znečištění a technického stavu fasády.


Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!