FOTOAKTIVNÍ TECHNOLOGIE

AlgaClean - fotokatalytické nátěry

Samočistící fotokatalytické nátěry pro ochranu různých druhů fasád před působením mikroorganismů

Fotokatalytická technologie je moderní a účinná metoda pro odstraňování znečištění nejen z fasád, ale také z ovzduší, vody a dalších povrchů. Tato technologie využívá katalyzátorů, které jsou aktivovány slunečním světlem, aby rozkládaly organické látky na neškodné složky. Tento proces umožňuje rozkládat organické nečistoty a znečištění na povrchu budovy, a tím snižuje potřebu častého čištění a údržby fasád.

Jednou z výhod fotokatalytické technologie je snížení nákladů na údržbu budovy. Pokud je fasáda ošetřena touto technologií, není potřeba ji tak často čistit a údržba je méně náročná. To může přinést významné úspory pro majitele nemovitostí.


 
 

Nabízíme unikátní fotokatalytické transparentní nátěry, které dlouhodobě chrání povrchy fasád před působením mikroorganismů (řas, plísní, bakterií a virů) a tím zamezí znehodnocování fasád. Díky nanočásticím, které aktivuje UV složka slunečního světla, probíhá každodenní fotokatalytická reakce, která mikroorganismy hubí.

V období, kdy na fasádu svítí slunce, UV složka světla díky fotokatalýze mikroorganismy nejen zahubí, ale kompletně je i rozloží. Proto se na povrchu fasád nemůže vytvořit biofilm.

Mikroorganismy hubí také oxidační stres, ke kterému dochází při styku s nanočásticemi použitými v nátěru. Nátěr kromě mikroorganismů fotokatalyticky rozkládá i jiné škodlivé organické látky, které se dotknou jeho povrchu (formaldehyd, oxidy dusíku atd.).

Fotokatalytické nátěry | Samočistící fasáda
Fotokatalytický ochranný nátěr AlgaClean

AlgaClean je unikátní vysoce efektivní transparentní kompozitní nátěrový systém v různých modifikacích založený na fotokatalyticky aktivních nanočásticích. Fotokatalytická účinnost a antimikrobiální aktivita nanočástic jsou posíleny přídavkem iontů vybraných vzácných kovů. Nátěrový systém je určen pro eliminaci a prevenci růstu mikroorganismů na porézních stavebních materiálech.

Samočistící nátěry AlgaClean jsou vhodné na hladké i strukturální omítky, fasády z přírodních kamenů, sochy, betonové povrchy a střešní krytiny.

Fotokatalytické nátěry AlgaClean byly vyvinuty ve spolupráci s Technickou Univerzitou v Liberci a jsou vyráběny v České republice. AlgaClean je k dispozici v několika modifikacích podle druhu povrchu, na který je aplikován. Kromě strukturálních fasádních omítek dokáže ochránit také betonové povrchy, přírodní kámen, jako je pískovec, vápenec travertin, mramor a mnohé další, ale také střešní krytiny včetně pálených tašek, asfaltových šindelů apod.
Konzultaci stavu fasády nabízíme zdarma

Máte zájem o fotokatalytický nátěr fasády? Využijte naši bezplatnou nezávaznou konzultaci. Navštívíme vás, prohlédneme si aktuální stav fasády a nabídneme vám individuální možnosti technického řešení. Kolik stojí fotokatalytický nátěr na fasádu?

Hledáte ceník fotokatalytického nátěru? Pro konkrétní cenovou nabídku se na nás neváhejte kdykoliv nezávazně obrátit. Každou zakázku totiž naceňujeme individuálně dle velikosti plochy, aktuální úrovně znečištění a technického stavu fasády.


Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!